Your browser does not support JavaScript!

Algorand (ALGO) Cüzdan

Trust Cüzdan'ı şunlarla indirebilirsiniz Algorand (ALGO) Bitcoin ve diğer token ve block chain cüzdanlarını destekler.Fonlarınız tüm kontrolü sadece sizde. Mobil arayüz üzerinden kripto paralarınızı alın, gönderin, saklayın ve alıp satın.

Algorand Nedir?

Algorand, kriptografi öncüsü, Turing Ödülü sahibi ve MIT profesörü Silvio Micali tarafından tasarlanmış olan ve geniş çaplı benimsenme üzerine odaklanan açık kaynaklı bir blockchaindir. Herkese açık ve izne dayalı olmayan saf proof of stake protokolü türünün ilk örneğidir ve Haziran 2019'da faaliyete geçmiştir. Mutabakat mekanizması tam anlamıyla merkeziyetsiz bir ağ içinde tam katılımı, korunmayı ve hızı garanti altına alır. Saniyeler içinde tamamlanan bloklar sayesinde Algorand'in işlem girdi çıktısı büyük ödeme ve finans ağlarına denk seviyededir.

Nasıl çalışır?

Algorand, Bizans anlaşmasının üzerine inşa edilmiş saf bir proof of stake (PPoS) mutabakat mekanizması kullanır. Bu da sistemin merkezi bir otorite olmadan mutabakata varabileceği ve stake etme üstünlüğünün kötü niyetli olmayan kişilerde olduğu müddetçe kötü niyetli kullanıcıları tolere edebileceği anlamına gelir. Kullanıcıların yeni blok tercihleri üzerindeki etkisi sistemde stake ettikleri miktarla orantılıdır (Algorand'ın platforma özel para birini olan algo sayısı ile). Kullanıcılar blok önerisinde bulunmak ve blok önerilerini oylamak için rastgele şekilde seçilir. Tüm çevrimiçi kullanıcıların öneride bulunma ve oylama yapma için seçilme şansı bulunur. Bir kullanıcının seçilme ihtimali doğrudan stake ettiği tutar ile bağlantılıdır.

Neyi çözmeyi amaçlıyor?

Dünyada finansal eşitsizliğe yönelik ciddi sorunlar bulunuyor. Afrika, Asya, Latin Amerika ve Orta Doğu'da 2.2 milyardan fazla kişi finansal olarak yeterli hizmet alamıyor. Farklı sektörlerdeki tekeller veriyi güvenli tutmada başarısız oluyor. Merkezi finans sistemleri özgür ve eşit değer (diğer bir deyişle para) takası sunmuyor ve finansal aracılar da işlem masraflarını ve sürelerini artırıyor. En nihayetinde merkezi ekonomide finansal fırsatlar şeffaflığın, güvenilirliğin ve erişimin olmaması nedeniyle çoğu kişi için kısıtlanıyor. İyi çalışan, merkeziyetsiz bir ekonomi bu bariyerleri yıkıyor ve herkes için refah fırsatı sunuyor. Algorand blockchaini, mevcut platformlar tarafından henüz sağlanamayan bu sınırlar ötesi ekonominin üzerinde kurulacağı ideal temeli tam anlamıyla merkeziyetsiz, güvenli ve ölçeklenebilir olmasıyla sunuyor. Protokolün başlıca misyonu, blockchainin bu ekonomik vaatleri yerine getirmesine engel olan teknik bariyerleri ortadan kaldırmak.

Algorand'in özellikleri nelerdir?

Ağ, saniyede 1000'den fazla işlem ve 5 saniyeden kısa gecikme süreleriyle performans gösteriyor. Aynı zamanda, forking olmadan anında işlem sonlandırma yapabilen ilk blockchain. Algorand planlı birkaç geliştirme ile protokolü üzerine inşa etmeye devam edecek:
  • Kendini-Doğrulayan İşlemler mutabakat ve depolamanın ayrılmasına olanak sunarak Algorand blockchaininin etkinliğini ve mantıksal yapısını destekliyor. Bu teknik geliştirme hız, hafif teşvikler, sürdürülebilir ödüller ve daha fazlasını sunuyor.
  • Vault, yeni kullanıcıların Algorand ağına yüklü indirmeler olmadan anında katılmasını sağlayan bir blockchain sıkıştırma teknolojisi. Bu sayede verimli üye alımı, zincir büyümesi ve bilgi alımı sağlanıyor
  • Pixel, anahtar rotasyonu ile doğrudan güvenliği sağlarken komite üyeliği imza toplamaları aracılığıyla boş alan gerekliliklerini azaltan, proof-of-stake sistemleri için geliştirilmiş yeni bir dijital imza yapısı.
  • Atomic² Swaps™, Algorand'in anında işlem sonlandırmasını destekliyor ve herhangi bir tür zaman ya da hash kilidi olmadan varlıkların aynı zincir üstünde ek bir işlemde takas edilebilmesini sağlıyor. Böylece anında tekli işlemler yapılabiliyor, zaman kilitlerine ihtiyaç ortadan kalkıyor ve teknoloji olması gerektiği gibi bir sonraki nesle ilerleyebiliyor.
  • Yayınla ve Sat Ticaret Teknolojisi, herhangi bir satıcının varlıkları belirli bir fiyattan satış için yayınlamasına imkan sunuyor. Böylece belirsizlik, "çift alım satımlar" ve müşteri kazanç masrafları ortadan kalkıyor
  • Akıllı Kontratlar Algorand'in mutabakat mekanizmasını, en az seviyede kaynak gerektiren, eşit derece yüksek güvenlik standartlarını koruyan ve işlem süreçlerini olması gerektiği gibi bir sonraki nesle taşıyan, daha hızlı ve daha masrafsız türde akıllı kontratlar sunacak şekilde destekliyor.

Trust Cüzdan uygulamasını hemen indirin!

En çok güvenilen ve güvenli kripto cüzdanı