Your browser does not support JavaScript!

Bitcoin (BTC) Cüzdan

Trust Cüzdan'ı şunlarla indirebilirsiniz Bitcoin (BTC) Bitcoin ve diğer token ve block chain cüzdanlarını destekler.Fonlarınız tüm kontrolü sadece sizde. Mobil arayüz üzerinden kripto paralarınızı alın, gönderin, saklayın ve alıp satın.

Bitcoin Satın Alın ve Bitcoinlerinizi Trust Cüzdan'ta Saklayın

Trust Cüzdan'ınız ile Bitcoin ve diğer kripto paraları satın alın. Trust Cüzdan uygulamasından güvenle kredi kartınızı/banka kartınızı kullanarak 50-20.000 USD değerinde kripto para (BTC/ETH/TRX/XRP/LTC) satın alabilirsiniz.

Bitcoin Cüzdanı İndir

Bitcoin nedir?

Bitcoin blockchain teknolojisine dayanan ilk merkeziyetsiz kripto paradır. 2008 yılında Satoshi Nakamoto takma adını kullanan bir programcı tarafından yaratılmıştır. Nakamoto white paper'ı bir kriptografi mail listesinde paylaşmış ve sonrasında protokolü uygulayan yazılımı açık kaynaklı hale getirmiştir.

Bitcoin nasıl çalışır & nereden bir bitcoin cüzdanı alabilirim?

Bitcoin mobil cüzdan olarak çalışan akıllı telefonlardan, masaüstü cüzdanı olarak çalışan PC'lerden madencilik işlemi için kullanılan ASIC'e kadar merkeziyetsiz çok sayıda cihaz üzerinde çalışan bir yazılımdır. İşlemler node'lar arasında eşler arası (P2P) presibe göre aktarılır. Birkaç saniye içerisinde belirli bir blok ağdaki diğer tüm nodelara yayılır. Bu sayede tüm nodeların hangi blokların geçerli olduğuna dair mutabakata varmaları sağlanır. Sisteme yeni coinlerin arz edilmesi süreci, madencilik adı verilen bir uygulamayla sağlanır. Madencilik yazılımı özel bir donanım üzerinde çalışır ve toplanan işlemlerin hash'ini ve nonce adı verilen bir numarayı hesaplamaya çalışır. Yazılım ağ tarafından otomatik olarak ayarlanan bir zorluk endeksini hedefler. Doğru nonce'ı bulan ilk madenci, madencilik ödülünü kazanır ve kazılan bloğu ağdaki diğer eşlerine aktarabilir. Trust Cüzdan, Android ve iOS kullanan telefonlar için en iyi bitcoin cüzdan uygulamasıdır. Buna ek olarak Trust Cüzdan bir çoklu coin kripto cüzdanıdır, bu sayede sadece bir bitcoin cüzdanı indirmek yerine, Trust Cüzdan ile pek çok farklı türde kripto coini ya da tokenı saklayabilirsiniz.

Bitcoin'in özellikleri nelerdir?

Değer Saklama Aracı

Diğer kripto paraların aksine Bitcoin bir değer saklama aracı olarak görülür ve gelecek yıllarda küresel rezerv para birimi olacağı konuşulmaktadır.

Dijital Kripto Dünyasına Geçiş Kapısı

Bitcoin, dijital paraların kaynağı ve ilk başarılı deneyi statüsünde bulunması nedeniyle, kripto paralar dünyasına geçiş kapısı olarak görülür.

Bitcoin Programlama Dili

Karmaşık türde işlemlerin ve bir dereceye kadar gelişmiş kontratların yapılabilmesi için birleşik bir programlama dili kullanılmıştır. Gelişmiş Bitcoin yazılımı sayesinde Multi-Sig gibi karmaşık işlemlerin gerçekleştirilmesi mümkündür.

Bazı Anahtar Terimler

Soft Fork

Bitcoin protokolünde geçmişte geçerli olan eski blokların geçersiz olmasını sağlayacak değişikliklerdir. Bitcoin Segwit işlemleri özelliği ağa soft fork olarak eklenmiştir.

Hard Fork

Bitcoin protokolünde, önceden geçersiz olan blokların ve işlemlerin geçerli olmasını sağlayacak değişikliklerdir. BerkeleyDB sorunu Bitcoin ağında 2013 yılında kazara bir hard fork'a neden olmuştur.

Trust Cüzdan uygulamasını hemen indirin!

En çok güvenilen ve güvenli kripto cüzdanı