Your browser does not support JavaScript!

Litecoin (LTC) Cüzdan

Trust Cüzdan'ı şunlarla indirebilirsiniz Litecoin (LTC) Bitcoin ve diğer token ve block chain cüzdanlarını destekler.Fonlarınız tüm kontrolü sadece sizde. Mobil arayüz üzerinden kripto paralarınızı alın, gönderin, saklayın ve alıp satın.

Litecoin nedir?

Litecoin, Bitcoin'in "altın" statüsüne karşılık "gümüş" olması amacıyla Charlie Lee tarafından 2011 yılında yaratılan bir proof of work kripto paradır. Litecoin, Bitcoin'in 10 dakikalık blok süresinin aksine 2.5 dakikalık blok süresine sahiptir ve bunun sonucu olarak toplam arzı 84 milyondur (Bitcoin'de 21 milyon).

Litecoin nasıl çalışır & nereden bir Litecoin Cüzdanı edinebilirim?

Litecoin Scrypt algoritması kullanarak kazılır ve bu da Bitcoin'in SHA256 algoritmasına göre daha bellek odaklıdır. Buna ek olarak Scrypt daha düşük bir hash oranı gerektirir ve bu durum Litecoin'in blok sürelerinin daha hızlı olmasını sağlar. Litecoin'in yaratılma aşamasında Charlie Lee tekerleği yeniden icat etmeye çalışmamıştır. Bitcoinden ve bitcoini takip eden diğer projelerden ilham alan Lee, Litecoin'i Bitcoin'in omuzları üzerinde duracak şekilde tasarlamıştır. Bitcoin'in muhtemelen hayatta kalan ilk forku olarak Litecoin, Bitcoin'e muhalif değil tamamlayıcı olmak için tasarlanmıştır. SHA256 yerine Scrypt kullanımı ana farklardan biridir ancak Litecoin halen proof of work ile korunan bir blockchaindir. Farklı hesaplama kaynakları kullananları ödüllendiren farklı bir algoritma kullanması nedeniyle madenciler sadece birini tercih etmek yerine hem Bitcoin hem de Litecoin kazabilirler. Trust Cüzdan sadece bir Litecoin cüzdanı olmanın ötesindedir, çoklu bir kripto cüzdanı uygulaması olan Trust Cüzdan uygulamasını hemen indirin!

Litecoin neyi çözmeyi hedefliyor?

Daha kısa blok süreleri ile Litecoin günlük ödemeler için daha fonksiyoneldir, zira tüccarlar ödemeyi alıp almadıklarını teyit etmek için 10 dakika beklemek istemezler. Hashrate yoğunluğunun düşürülmesi Litecoin'e düşük bilgisayar gücü olan kullanıcılar tarafından da kazılabilmesi imkanı kazandırmıştır. Günümüzde şirketler ve ekipler Litecoin için ASIC'ler geliştirmişlerdir ancak maliyetleri Bitcoin ASIC makinalarından daha fazladır.

Ek Gelişmeler

Basit bir fork olmanın ötesinde Litecoin, Bitcoin ağı etrafında oluşan tartışmalardan ilham alarak gelişmelere ve eklentilere uyum sağlamaya çalışmaktadır ve Segregated Witness (SegWit) ve Lightning Network gibi özellikleri uygulamaya almıştır.

Özellikleri

Proof of work 2.5 dakika blok süresi Scrypt algoritması ile kazılabilmesi En eski blockchainlerden biri

Trust Cüzdan uygulamasını hemen indirin!

En çok güvenilen ve güvenli kripto cüzdanı