Your browser does not support JavaScript!

Sabit coinler

Sabit coinler, değeri bir başka varlığın fiyatına bağlanarak sabitlenmiş bir kripto para türüdür. Sabit coinler, SD Coin (USDC), Paxos (PAX), ve TrueUSD (TUSD) gibi farklı türlerde varlıklara sabitlenebilir ve banka hesaplarında tutulan paralarla 1'e 1 oranında desteklenen tokenlardır. Bu kripto paraları çıkarmak için şirketlerin denk miktarda USD gibi bir itibari para birimini banka hesaplarında tutması gerekir. ABD doları örneğindeki gibi gerçek hayata dair varlıklara sabitleme yapıldığında, bu coinler kripto para alım satım piyasalarında görülen fiyat oynaklığından kaçınabilirler. Bazı sabit coinler diğer kripto paralara sabitlenir ve bunlara kripto teminatlı sabit coinler adı verilir. Bu coinlerin sabitlenmesi üst teminat ve tutarlılık mekanizmaları aracılığıyla yapılır. Başlıca örneklerinden biri Maker DAO ekosisteminde çıkarılan sabit coin DAI'dır.

Sabit coinlerinizi Trust Cüzdan üzerinde saklayın

Sabit coinlerinizi saklamak için güvenli ve kullanımı kolay bir cüzdan. Trust Cüzdan'ın Banka-Seviyesindeki güvenlik standartları Sabit coinlerinizi her türlü potansiyel tehditten korur. Trust Cüzdan ile huzurlu yaşayın.

Sabit coinlerle ödeyin

Trust Cüzdan, Sabit coinlerinizi istediğiniz yer ve zamanda harcayabilmeniz için kullanımı kolay bir uygulama sunuyor.

Gizlilik Önemlidir

Trust Cüzdan mobil cihazınızdaki kişisel verilerinize kesinlikle erişmeyecektir. Bilgileriniz gizli kalacaktır.

Neden Sabit coinler?

Sabit coinler genellikle kripto para piyasalarının yüksek fiyat dalgalanmalarına karşı bir koruma mekanizması olarak kullanılır. İtibari para birimleri ile kıyaslandıklarında Sabit coinler, daha yüksek işlem hızı ve daha düşük işlem masrafı gibi pek çok avantaj sağlar. Bu da onları günlük ödemeler için daha iyi bir alternatif yapar.

Desteklenen Sabit coinler

Binance USD (BUSD)

Dai (DAI)

Tether (USDT)

StableUSD (USDS)

USD Coin (USDC)

Gemini (GUSD)

Paxos (PAX)

TRUE USD (TUSD)

GBP Stable Coin (BGBP)

Stasis (EURS)

Trust Cüzdan uygulamasını hemen indirin!

En çok güvenilen ve güvenli kripto cüzdanı