Your browser does not support JavaScript!

Ethereum (ETH) Cüzdan

Trust Cüzdan'ı şunlarla indirebilirsiniz Ethereum (ETH) Bitcoin ve diğer token ve block chain cüzdanlarını destekler.Fonlarınız tüm kontrolü sadece sizde. Mobil arayüz üzerinden kripto paralarınızı alın, gönderin, saklayın ve alıp satın.

Evrensel

Trust Cüzdan tüm ERC20, BEP2 ve ERC71 tokenlarıyla çalışan birinci sınıf bir mobil ethereum cüzdanıdır. Trust Cüzdan aynı zamanda Ethereum ekosistemindeki başlıca blochainleri de destekler - Ethereum, Ethereum Classic ve Callisto. Şu anda Ethereum üzerinde inşa edilmiş 20.000'den fazla tokena Trust Cüzdan uygulamasıyla erişmek mümkündür.

Kolay ve Sezgisel

Trust Cüzdan, kullanıcılarına hem Ethereum'larını hem de diğer tüm tokenlarını idare etmek için kullanabilecekleri birleşik bir cüzdan adresi sağlar. Bu da aynı adresi kullanarak ICO'lara ya da airdrop'lara katılabileceğiniz gibi Ethereum alıp gönderebileceğiniz anlamına da gelir. Trust Cüzdan sezgisel ve kolay anlaşılır olmasına rağmen birçok kullanışlı özelliğe sahiptir.

Güvenli ve Güvenilir

Trust Cüzdan kullanıcıların güvenliğine ve anonimliğine öncelik verir. Temel prensiplerimiz şunlardır:

  • Müşteri odaklı altyapı sayesinde anahtarların cihazınızda lokal olarak tutulması garanti altına alınır.
  • Banka seviyesi güvenlik önlemleri Dijital Varlıklarınızı potansiyel tehditlerden korur
  • Uygulama seviyesi doğrulama sistemleri kilidi açılmamış cihazlardan yetkisiz girişleri engeller

Ethereum Nedir

Ethereum, herkese açık, açık kaynaklı, eşler arası bir sanal makine ağıdır. Akıllı kontrat fonksiyonuna sahip blockchain temelli dağıtılmış bir hesaplama platformu ve işletim sistemidir. Diğer bir deyişle, herhangi birinin kullanabileceği merkeziyetsiz bir süper bilgisayardır. Ethereum'un en yaygın kullanımı Ether ve ERC20 tokenları gibi dijital varlıkların mülkiyetini takip etmektir. Fakat birçok farklı merkeziyetsiz uygulamayı da (dApp'ler) destekler. Ethereum cüzdanı olarak yola çıkan fakat zamanla Ethereum ERC20 tokenlarının ve diğer kripto paraların tutulabileceği bir çoklu coin kripto cüzdanı haline gelen Trust Cüzdan'ta birkaç Ethereum cüzdanı seçeneği bulunur.

Nasıl çalışır?

Ethereum blockchaini Bitcoin'e benzerdir fakat programlama dili, kullanıcıların akıllı kontratlar adındaki programlanabilir kodlar yazmasına olanak tanır. Eğer geleneksel bir kontrat bir ilişkinin koşullarını belirliyorsa, bir akıllı kontrat da bu koşulların yerine getirildiğini koda yazarak garanti eder. Önceden belirlenen koşullar yerine getirilir getirilmez anlaşmayı uygulamaya otomatik olarak koyan yazılımdır ve anlaşmanın manuel olarak tamamlanması durumunda görülen gecikmeler ve masraflar ortadan kaldırılır. Basit bir örnek verirsek, bir Ethereum kullanıcısı bir arkadaşına belli bir tarihte belli miktarda ether göndermek için bir akıllı kontrat yaratabilir. Daha sonra bu kodu blockchain üzerine yazar ve kontrat tamamlandığı anda (önceden belirlenen tarih geldiğinde) ether otomatik olarak diğer partiye gönderilir. Bu temel fikir çok daha karmaşık koşullara uygulanabilir ve potansiyeli tartışmalı olarak sınırsızdır. Projeler halihazırda sigorta, mülk, finansal hizmetler, hukuk ve topluluktan fon toplama alanlarında gelişmeler kaydetmektedir.

Ethereum'un özellikleri nelerdir?

Akıllı kontratlar

Vitalik Buterin, Bitcoin güvenli işlem teknolojisini genişletmiş ve işlemin kendisinin bir kontratla güvenceye alınabileceğini teorik olarak bulmuştur. Kontrat, iki parti arasında tek ya da çift yönlü bir takasın yapılacağına dair verilen sözü güvenceye alan bir anlaşmadır. Buterin aklında bu fikirle, blockchain ağı üzerindeki herhangi bir işlemin, iki partinin anlaşmaya varması durumunda kendiliğinden uygulamaya konacağı ve açık blockchain kayıt defterinde kaydedileceği bir Ethereum Sanal Makinesi tasarlamıştır. Kontratları "akıllı" yapan bu kendiliğinden uygulamaya koymadır ve bu sayede işletme güvenilirliğine yönelik tamamen yeni bir dünya ve dolayısıyla da yeni bir ekonomi yaratmıştır. Akıllı kontratların faydaları:
  • Aracıyı ortadan kaldırarak, kullanıcıya tam kontrol sunar ve ekstra masrafları ortadan kaldırır
  • Açık blockchainlerin üzerine kaydedilir, şifrelenir ve kopyalanır, böylece piyasa hareketleri tüm kullanıcılar tarafından görülebilir.
  • Belgelerin manuel olarak işlenmesi için gerekli zaman ve çabayı ortadan kaldırır. Akıllı kontratlar hala düzeltilmesi gereken birkaç soruna sahip tamamen yeni bir sistemdir. Kodun harfi harfine girilmesi gerekir ve akıllı kontrat yaratılırken yapılan hatalar ya da açıklar geri döndürülemez istenmeyen sonuçların ortaya çıkmasına ve fonların kaybedilmesine neden olabilir.

Merkeziyetsiz Uygulamalar

Merkeziyetsiz bir uygulama, birçok kullanıcı/node tarafından tamamen merkeziyetsiz bir ağ üzerinde güvene dayalı olmayan protokollerle çalışan bir uygulamadır. dApp'ler tek bir hata ya da kontrol noktası olmaması için tasarlanmıştır. Genellikle, kullanıcıları hesaplama gücüne katkıda bulundukları için ödüllendirmek üzere tokenlara ve teşviklere sahip olurlar.

Token ve Coin arasındaki fark nedir?

Bazen bir kişinin "token" olarak bahsettiği bir şeyden diğer bir kişi "coin" olarak bahsedebilir ya da tam tersi durum söz konusu olabilir fakat gerçekte bunların her ikisi de değer transferi yapan Dijital Varlıklardır. Coinler genellikle ETH, BTC, LTC gibi ağların içinde yaratılmıştır. Tokenlar ise blockchain üzerindeki bir uygulama içinde yaratılmış Dijital Varlıklardır. Ethereum ağı içinde bunlara ERC20 tokenı adı verilir.

Trust Cüzdan uygulamasını hemen indirin!

En çok güvenilen ve güvenli kripto cüzdanı